Pozivamo vas da se prijavite na šestodnevnu početnu i naprednu filmsku radionicu “Samo nebo nam je granica” koje traju od 21.-26. listopada te od 4. do 9. studenog u Mjesnom odboru Trnjanska Savica – Galerija MOTS.
Nudimo: znanje o filmu, dobru zabavu i tople obroke za polaznike.
Ove fantastično osmišljene radionice su namijenjene za sve ljude starije od 54 godine (ili one koji se tako osjećaju!) koji žele znati više o filmovima, novim medijima, tome što rade i čime se bave njihovi unuci ili djeca, što je zapravo “ono” što zapravo ne vidimo dok gledamo filmove, TV ili se igramo računalnim igrama na našim računalima, tabletima ili “pametnim” telefonima. Mi nismo rigorozni, pa vam nećemo gledati u dlan ili osobnu iskaznicu tako da ćemo primiti i one koji su mlađi od 54, a zaista žele nešto naučiti o filmu i medijima.
Početnu radionicu vode dugogodišnji suradnici Bacača sjenki filmska redateljica, edukatorica i autorica Paula Skelin te novinar, scenarist i filmski autor i producent Velimir Grgić, a naprednu vodi Karlo Vorih, nagrađivani filmski redatelj te vrsni montažer, scenarist i producent.
Raspored radionica: (od ponedjeljka do subote!)
Ponedjeljak i četvrtak: 12-18 h (početna: 21. & 24. listopada; napredna: 4. & 7. studenog)
Utorak i petak: 10-16 h (početna: 22. & 25. listopada; napredna: 5. & 8. studenog)
Srijeda i subota: 15-18 h (početna: 23. & 26. listopada; napredna: 6. & 9. studenog)
Iako smo donekle popustljivi što se tiče godina, ipak imamo neke zahtjeve i kriterije, a to su:
- Minimalno školsko obrazovanje
- Prednost imaju ljudi u mirovini i/ili nezaposleni
Do sada smo uspješno proveli program “Samo nebo nam je granica” u Zagrebu, Rijeci, Sinju, Pakracu, Puli, Koprivnici i Karlovcu, u svakom se gradu odlično zabavili i napravili oko 30ak filmova koje smo predstavili na revijama i festivalima. Istraživali smo tako što radi jedna umirovljenica tijekom svog penzionerskog tjedna, radili reklame za postojeće i nepostojeće proizvode i usluge, planirali vremensku prognozu te snimali TV čudnovate vijesti. Uza sve to učili smo i o povijesti filma te filmskim profesijama te gledali puno antologijskih i novijih filmova, o njima raspravljali, družili se intenzivno te se igrali puno zanimljivih društvenih igara ali i onih koje nam jačaju percepciju, koncentraciju i fokus.
Polaznici će na ovim radionicama imati priliku upoznati se sa svim fazama filmskog procesa, uključujući snimanje slike i zvuka, te će upoznati redateljski posao, kao i pisanje scenarija ali i mnogo više. Kroz timski rad, zajedno će stvarati konačni proizvod – kratki filmski ili video uradak koji će odražavati njihovu kreativnost i filmsko umijeće.
Sudjelovanje na radionicama je potpuno besplatno, ali obavezno za cijelo vrijeme trajanja
radionice od 6 dana. Za vrijeme trajanja jutarnjih radionica za polaznike će biti osiguran ručak, a broj mjesta na radionicama je ograničen na 15 sudionika!
Prijaviti se možete OVDJE.
Biografije mentora/edukatora:
Paula Skelin završila je preddiplomski studij Film i video na Umjetničkoj akademiji u Splitu. Posljednjih nekoliko godina radi na autorskim projektima kao scenaristica i redateljica, među kojima je kratki dokumentarni film „Breed“ koji je dobio posebno priznanje na Festivalu Mediteranskog filma u Splitu 2020. Njezin kratki igrani film „Klimanje“ imao je svoju međunarodnu premijeru na 25. Olympia film festivalu za djecu i mlade gdje je osvojio nagradu mladog žirija za najbolji kratki igrani film. 2022. odobrena su joj sredstva od HAVC-a za kratki animirani film i kratki dokumentarni film koja su trenutno u predprodukciji i postprodukciji. Osim autorskih projekata, posvećena je radu s djecom i provođenju raznih filmskih radionica.
Velimir Grgić je rođen 1978. u Požegi. Živi u Zagrebu gdje je magistrirao novinarstvo na Fakultetu političkih znanosti. Poznati je pisac, novinar, scenarist i producent. Autor je dvadesetak knjiga (publicistika i književnost). Suvlasnik je tvrtke Pulsar Produkcija; bavi se filmskom i video produkcijom, kao i pisanjem scenarija za dokumentarne i igrane filmove (“Riječki orao”, “Divljaci”). Napisao je i producirao desetak dokumentarnih filmova, a također je i producent video igre “Shooting Range and Ice Cream”.
Karlo Vorih je rođen 1998. godine u Zagrebu, 2014. se učlanio u Blank_filmski inkubator, gdje i danas sudjeluje kao aktivni član i voditelj filmskih radionica. U sklopu Blank_filmskog inkubatora režirao je i montirao niz filmova tijekom srednje škole, a među njima najveći je uspjeh postigao filmom Hana, Hano, Hanice (2016.). Od 2017. godine student je filmske i TV režije na Akademiji dramske umjetnosti u Zagrebu. Na Akademiji je režirao nekoliko kratkometražnih filmova, uključujući dokumentarni film Mila (2020.). Preddiplomski studij završava 2021. godine igranim filmom Jesen našeg ljeta, koji osvaja nagradu Zlatna kolica 2021. na ZFF-ovim Kockicama te nagradu za najbolji igrani film na Danima hrvatskog filma. Od 2023. godine aktivno sudjeluje kao koautor web-serije Videobox. Godine 2017. počinje voditi početne, napredne i majstorske filmske radionice za Bacače sjenki za djecu, mlade i odrasle te sudjelovati u stručnom usavršavanju nastavnika, odgojitelja i profesora kroz EU projekt CinEd.
Trebate biti prijavljeni kako bi objavili komentar.